שלום חברים!
אנו שמחים לבשר על חדשות טובות בנוגע לסל התרופות 2018
ועדת הסל הרחיבה את הטיפול בתרופות החדישות להפטיטיס C לכל סוגי המחלה ולכל דרגות החומרה שלה! ומביאים את דבריה של פרופ' זיו בן ארי
מנהלת המרכז למחלות כבד.

" חברי עמותת חץ,

אני שמחה מאוד לבשר לכם שסל תרופות 2018 בצעד משמעותי ביותר, הרחיב את ההתוויות לטיפול בזיהום כרוני בנגיף ההפטיטיס C לכלל החולים במחלה במדינת ישראל , בכל דרגות החומרה של המחלה (דרגת הפיברוזיס F0-4), וללא תלות בזן (גנוטיפ).

סל הבריאות כולל כבר היום מספר אפשרויות טיפוליות אנטי-נגיפיות מצוינות לטיפול במחלה, אך בנוסף עליהן, נוספו השנה עוד שתי תרופות חדשות, שתיהן פועלות כנגד כל הגנוטיפים (פאנ-גנוטיפיות), Vosevi ו-Maviret המעלימות את הנגיף בדם בשיעורי יעילות גבוהים מאוד, משך טיפול קצר וניתן לטפל גם בחולים המעטים אומנם, שנכשלו בעבר על הטיפול החדש

צעד משמעותי זה ממקם את ישראל בשורה הראשונה עם מדינות העולם המערבי ומהווה בשורה חשובה מאוד עבור המטופלים. מדובר בפריצת דרך ממשית בדרך למיגור המחלה בישראל".

כמו כן צרפנו לינק לכתבה של ישראל היום שעוסקת בנושא המאמצים להגיע להישג להכליל את כל חולי הפטיטיס סי בסל התרופות 2018:
"חוליו בורמן, מנכ"ל הארגון הישראלי לבריאות הכבד, מנהל מאבק עיקש ומוצדק מול ועדת הסל להרחיב את הזכאות למתן התרופות החדשות לכל הנגועים בנגיף. עם זאת, ל"ישראל היום" נודע כי הקופות מתנגדות לכך ואף דורשות תוספת שנתית. "זה לא הגיוני ולא מוסרי, ואני מקווה שוועדת הסל לא תיכנע ללחצי הקופות, שיש אצלן מספיק כסף שלא השתמשו בו לחולים הזכאים", מתריע בורמן."
http://www.israelhayom.co.il/article/523393