מחלות כבד בילדים

חץ מלווה ותומכת בהורים המתמודדים עם מחלות כבד בילדים

לצערנו הרב, גם ילדים עלולים לסבול ממחלות כבד, הסיבות למחלה מגוונות וכוללות: כבד שומני, מחלות כבד ויראליות, מחלות גנטיות ואוטואימוניות הפוגעות ביכולת התפקוד של הכבד ועלולות להידרדר למצב מחלת כבד מתקדמת.
חץ ארגון ישראלי לבריאות הכבד, בשותפות ובברכת בכירי הרופאים בתחום גסטרו-ילדים, הקימה את האיגוד הישראלי למחלות כבד בילדים.

אנו מקיימים וובינרים וכנסים עבור הורים וקבוצות תמיכה סגורה

סוגי מחלות כבד בילדים

צהבת נגיפית מסוג C

נגיף HCV הוא אחת הסיבות העיקריות למחלת כבד כרונית במבוגרים. ההערכה היא שכיום ישנם כ 71 מיליון נשאים ברחבי העולם, מתוכם 13.2 מיליון ילדים, הסובלים מהמחלה, אולם רוב נשאי הנגיף הינם ללא כל תסמינים ואינם מודעים כלל לזיהום.. 

השמנת יתר בילדים

כבד שומני הפך בשנים האחרונות למחלת הכבד השכיחה ביותר בעולם המערבי. מנעד המחלה הינו רחב ביותר ונע בין המצאות שומן בכבד ללא נזק משמעותי לכבד לבין מחלת כבד משמעותית עם דלקת בכבד עד לשחמת הכבד עד לצורך להשתלת כבד.

PFIC – כולסטזיס משפחתי פרוגרסיבי

נגיף HCV הוא אחת הסיבות העיקריות למחלת כבד כרונית במבוגרים. ההערכה היא שכיום ישנם כ 71 מיליון נשאים ברחבי העולם, מתוכם 13.2 מיליון ילדים, הסובלים מהמחלה, אולם רוב נשאי הנגיף הינם ללא כל תסמינים ואינם מודעים כלל לזיהום. במשך השנים הוירוס גורם לנזק לכבד שלעיתים מוביל להשתלת כבד. 

LAL-D – גורם נדיר לכבד שומני

אחת המחלות שיש לחשוד בהם בכל גיל היא Lysosomal acid lipase deficiency (LAL-D). במחלה זו יש חוסר באנזים LAL בדרגות שונות ובהתאמה גורם למחלה בחומרה שונה אצל כל חולה וחולה. לאנזים יש תפקיד בפירוק שומנים בגוף וחוסר בו מביא להצטברות שומנים ברקמות שונות בגוף.

אלג'יל

הינה מחלת כבד גנטית, נדירה ומסכנת חיים, עם שיעור תמותה של 10%. המחלה מופיעה בעיקר בילדים ובמתבגרים וגורמת לפגיעה באיברים רבים (כבד, לב, כליות, שלד). כיום אין לתסמונת טיפולים מאושרים.
למידע נוסף >>

להורדת חוברת צביעה לילדים >>

עמותת חץ

הרשמה לניוזלטר

הירשמו ותמיד תישארו מעודכנים